Dave Roberts, Shohei Ohtani'den Porsche alan son kişi

Uzaylı

New member
Shohei Ohtani, yeni takım arkadaşı Joe Kelly'nin karısına, etiket fiyatı 100.000 ile 200.000 dolar arasında olan bir spor araba olan yeni bir Porsche Panamera hediye etti. Aralık ortasında Dodgers'la 700 milyon dolarlık bir anlaşma yapıldı.

Dodgers menajeri Dave Roberts, Cuma günü Ohtani'den benzer bir hediye aldı, ancak bu daha çok esprili bir hediyeydi, leylak rengi bir Porsche modeliydi ve etiket fiyatı 100 ile 200 dolar arasındaydı.

Araba, Ohtani'nin geçen hafta sonu Toronto'da Japon doğumlu bir oyuncu tarafından Roberts'ın ev koşusu rekorunu kırmasını işaretlemek için teknik direktöre verildi; bu, Cumartesi gecesi Atlanta Braves'e karşı oynanan maça yedi puanla girildi.

Ohtani'nin Porsche ile sponsorluk anlaşması olduğunu bilen Roberts, son yolculuğunda “Yeni bir arabaya ihtiyacım var” şeklinde şaka yapmıştı. Ohtani mesajı aldı ve iletti… bir nevi.

“Dodgers rekorumu kırmak üzere olan Japon doğumlu bir oyuncu [for home runs] Roberts Cumartesi öğleden sonra gazetecilere verdiği demeçte, hikayesiyle gerilim yarattı.

“Onu ofisime getirdi… yani bir bağlam var. Bana bir araba aldı. Ve sanırım ne tür bir araba olduğunu belirtmedim [I wanted]. Yani Shohei benim için küçük, güzel bir Porsche getirdi, bu yüzden bana hiçbir şey vermediğini söyleyemem.”

Daha sonra Cumartesi gecesi Braves'e karşı kazanılan 11-2'lik galibiyetin üçüncü vuruşunda Ohtani, sağ saha pavyonuna 392 metrelik tek başına bir şut atarak 8 numaralı ev koşusu için Japon doğumlu oyuncular için serinin ev koşusu listesinde Roberts'ı geçti. .

Maçtan sonra bir tercüman aracılığıyla konuşan Ohtani, Roberts'ı geçme konusunda ne hissettiği sorulduğunda “Rahatladım” dedi.

Peki ya Roberts'a yaptığı küçük şaka?

Ohtani kıkırdayarak, “Bir araba istediğini söyledi – bir arabası var” dedi. “Mutlu olduğuna sevindim. … İnsanları güldürmeyi seviyorum. Bunlardan daha fazlasını yapabileceğimi umuyorum.”

Roberts daha sonra Ohtani'nin Dodgers kulüp binasının dışındaki koridorda gerçekleşen basın toplantısını gazetecilere Ohtani'nin ona verdiği oyuncak arabayı göstermek ve küçük bir konuşma yapmak için yarıda kesti.

Roberts, “Bu gece, Japon doğumlu Dodgers'ın sayı rekoru için beni geçti, bu yüzden Shohei, sadece tebrik etmek ve çok teşekkür etmek istiyorum” dedi. “Bu benim arabam. Aradaki fark Joe'nun arabasının ofisime sığmaması. Bu araba masama sığıyor.”

Ohtani, Roberts'a verdiği oyuncak arabayı kullanabileceği gerçek bir Porsche ile değiştirebilecek mi?

Ohtani, “Evet, Dünya Serisini kazanırsak bunu düşüneceğim” dedi.

Kahkahalar, menajerine yapılan şakalar ve Anaheim'da altı yıl geçirdikten sonra yeni ekibiyle artan rahatlığı, Ohtani'nin eski tercümanı Ippei Mizuhara'nın Mart ayı sonlarında kovulmasına yol açan skandaldan kurtulduğunun son göstergeleri. Kumar borçlarını ödemek için Ohtani'den en az 16 milyon dolar çalmakla suçlanan kişi.

Bunlardan ilki, iki kez Amerikan Ligi'nin en değerli oyuncusu olan Ohtani'nin 1.044 taban artı yavaşlama yüzdesi, sekiz homers, 14 double, bir triple, 22 RBI, 28 run ve yedi çalıntı ile 0,345 vuruş yapmasıdır. 34 maçta üs.

Roberts, “Sanırım Shohei'nin burada Dodgers'la ne kadar rahat hissettiğini ve beyzbolu kazanacağı için ne kadar heyecanlı olduğunu anlatıyor” dedi. “Muhtemelen bizim neslimizin en iyi oyuncularından biri olma şansı var, hatta bunun ötesinde de olsa, sonuçta erkekler rakiptir ve şampiyonluk için oynamak isterler.

“Bence onun nasıl karşılandığı, kulübümüzle nasıl kaynaştığı, taraftarların onu ne kadar benimsediği… bunu hissediyor ve bunun performansa yansıdığına inanıyorum. Sanırım şimdiye kadar hiç olmadığı kadar eğleniyor ve oyun da bunu gösteriyor.”