Walker Buehler, Tommy John'un ameliyatı karşılığında Dodgers adına kazandı

Uzaylı

New member
Dodgers'ın sağ elini kullanan Walker Buehler'in, Pazartesi gecesi Buehler'in 23 ay aradan sonra ilk büyük lig başlangıcına şöyle başlayan menajer Dave Roberts'ın beklentilerini aşması için yedi sahanın tamamı gerekti: “Saatte 96-97 mil hız görmeyi beklemiyorum.” daha önce sahip olduğu [Tommy John] ameliyat.”

Isınma atışlarını Rage Against the Machine'in Dodger Stadyumu genel seslendirme sisteminde bağıran “Bulls on Parade” şarkısıyla tamamladıktan sonra Buehler, imza niteliğindeki yüksek bacak vuruşuyla son vuruşunu yaptı ve ilk atışını saatte 96 mil hızlı topla ateşledi. Miami'nin önde gelen smaçörü Jazz Chisholm Jr. birinci vuruş için.

Buehler, oyunun yedinci atışında 97 mil/saat hıza ulaştı, bu Chisholm'un faul yaptığı bir hızlı toptu ve iyi bir önlem olarak Buehler sekizinci atışında 97,6 mil/saat hıza ulaştı, bu da yine Chisholm tarafından faul yapıldı.

Altı ikinci lig rehabilitasyon başlangıcında hızlı topu 93-94 mil/saat hıza ulaşan Buehler, “Ne kadar enerjik olduğum ve kalbimin ne kadar hızlı attığı bana mantıklı geldi” dedi. “22 ayı düşünüyorsunuz ve şimdi [two elbow] ameliyatlar… İlk hızlı top 96'ydı, yukarı baktım ve 'Tamam' dedim. 'Ben yeniden buraya aitim' olayını bir nevi anlıyorsunuz. Çok iyiydi.”

Buehler'in neredeyse iki yıllık bir yokluğun ardından dönüşü biraz karışıktı; Buehler, üçüncü ve dördüncüde Marlins'i geride bırakmadan önce ilk iki vuruşta üç koşu ve beş vuruşta etiketlendi, ancak Buehler'den çok şey vardı. Dodgers'ın Marlins'e karşı 6-3'lük galibiyeti cesaretlendirilecek.

Buehler'in ilk iki atışı tamamlamak için 49 atışa ihtiyacı vardı; burada ilk RBI teklilerini Bryan De La Cruz ve Jesus Sanchez'e bıraktı ve Nick Gordon'un sağ saha oyuncusu Andy Pages zıplamadan önce eldivenini giydiği tek başına home run'unu bıraktı. duvarın üzerinden – ikincisinde.

Dodgers atıcısı Walker Buehler, Pazartesi günü Miami Marlins karşısında hayal kırıklığını erkenden gösterdi.

(Robert Gauthier / Haberler)

Ama dört vurucudan ikisini golsüz bir üçüncüde vurdu; Jake Burger 92 mil/saatlik bir platine bakıyor ve Josh Bell 92 mil/saatlik hızlı bir topla sallanıyor ve Gordon'u 80 mil/saatlik bir kavisle havaya uçurdu ve Nick Fortes'ın şutunu çekmesini sağladı: Skorsuz bir dördüncüde ikili oyuna girdi ve son iki atışını tamamlamak için 28 atışa ihtiyacı vardı.

Bu, Buehler'in üç koşu ve altı vuruştan vazgeçtiği, dört vuruş yaptığı ve hiç yürümediği, ardından bir vuruştan vazgeçip üç golsüz rahatlamadan ikisini vuran solak Ryan Yarbrough'a boyun eğdiği, dört atışlık, 77 adımlık bir başlangıcı tamamladı. galibiyeti kazanmak için vuruşlar.

Pazar günü etkinleştirildikten sonra iki gün içinde ikinci kez atış yapan Blake Treinen, sekizinci turda takımı emekli etti ve solak Alex Vesia da dokuzuncu sırada kurtarış için takımı emekli etti.

Roberts, “Walker'ın hayranların duygularından beslendiğini biliyorum – belki biraz fazla” dedi. “İlk vuruşta 98'ler vardı ve bu hızı görmeyi beklemiyordum.

“Ama bence bunların çoğu adrenalindi. Son iki vuruşun, beysbola hakimiyet, malzeme ve çıkışların verimliliği açısından onun en iyisi olduğunu hissettim, ancak genel olarak bu hepimiz için büyük bir galibiyet ve onun tekrar atış yapmasını sağlamak beni daha fazla sevindiremezdi. .”

Buehler, maç öncesinde arenadan yedek kulübeye doğru yürürken 44.970 kişilik bir kalabalık tarafından büyük alkış aldı ve bunu “kariyerimin en havalı anlarından biri, sadece insan dalgası” olarak tanımladı ve o gelmeden önce kalabalık yeniden kükredi. İlk atışını Chisholm'a attı, Chisholm da ceza sahasının dışına çıkarak Buehler'e topu alması için zaman tanıdı.

Dodgers atıcısı Walker Buehler (solda), Clayton Kershaw'a işaret ediyor.

Dodgers atıcısı Walker Buehler (solda), Pazartesi günü Tommy John'un ameliyatından sonraki ilk maçında atış yapmadan önce Clayton Kershaw'la jest yapıyor.

Daha sonra, Roberts'ın sözleriyle Buehler, Dodgers'ı 2020'de Dünya Serisi şampiyonluğuna taşıdığında ve 2,47'lik skorla 16-4 kazandığında, kendisini takımın ası yapan türden bir ısı atarak geri çekildi ve “her şeyin kopmasına izin verdi”. 33'teki ERA, 2021'de başlıyor, 212 sayı atıyor ve 207 ⅔ vuruşta 52 yürüyor.

Buehler, “Kendimi biraz yordum ve ardından birkaç atış için yerleştim” dedi. “Sanırım bunun töreni bitti. Artık iyi olmaya ve takımımıza yardım etmeye odaklanabilirim. Keşke beş ya da altı atış sırası falan atsaydım, ama bitti ve geri döndüğüm için mutluyum.”

Buehler'in hızlı topu üçüncü ve dördüncü vuruşta 94-95 mil/saat'e düştü, ancak vuruşlarda daha fazla top kırdı ve ikincil atışlarına daha iyi hakim oldu.

“Uyanacağına eminim [Tuesday] Sanki bir araba kazası geçirmiş gibi hissediyor – tüm vücudu ağrıyacak – ama bu iyi bir şey,” dedi Roberts. “Bunun zemin olduğuna gerçekten inanıyorum ve bacaklarını altına aldıkça uygulama, oyunlarda daha derine inme yeteneği ve bunun gibi şeyler açısından daha iyi hale geleceğine inanıyorum.”

Maçın ilk dört vuruşu, 14 maçta 12. kez kazanan ve rakiplerini 89-28 geride bırakan ve bu esnada 25 gol atan Dodgers için sayı vuruşlarıydı.

Dodgers'ın yıldızı Shohei Ohtani, Pazartesi günü ilk vuruşta iki sayılık sayı kaydettikten sonra yedek kulübesinde kutlama yapıyor.

Dodgers'ın yıldızı Shohei Ohtani, Pazartesi günü ilk vuruşta iki sayılık sayı kaydettikten sonra yedek kulübesinde kutlama yapıyor.

Shohei Ohtani, Mookie Betts'in ilk turun sonundaki önde giden yürüyüşünü, 441 fitlik orta sahaya giden iki sayılık bir şutla takip etti, bu onun sezonun en büyük lig lideri 11. homer'ıydı ve Freddie Freeman tek başına merkeze şutunu takip etti. Dodgers'a 3-2 öne geçtik.

0,165 ortalama, 0,559 taban artı yavaşlama yüzdesi ile giren ve 28'e üç çöküşe saplanan mücadeleci orta saha oyuncusu James Outman, sağ merkeze 437 fit giden iki sayılık bir şut attı. İkincide 5-3 öne geçen karşılaşmada Teoscar Hernández'in soldan tek vuruşu üçüncüde skoru 6-3'e getirdi.

Pazartesi günü erken saatlerde Ulusal Lig'de haftanın oyuncusu seçilen Ohtani, dördüncü vuruşta da tek başına kaldı, iki üs çaldı ve son 13 maçında yedi homers ve 16 RBI ile 0,389 (54'e 21) vuruş yaptı.

Buehler, Oracle Park'ta San Francisco Giants'a karşı üçüncü vuruşta dirseğinin “biraz tutulduğunu” hissettiği 10 Haziran 2022'den bu yana büyük lig maçında sahaya çıkmamıştı. Dördüncü atışta rahatsızlık yaşadı ancak beşinci atışa başlayamadı.

MRI testi başka bir ulnar kollateral bağ yırtığı doğruladı ve Dodgers'ın Vanderbilt'in ilk turunda kendisini draft ettiği 2015 yılında Tommy John ameliyatı geçiren Buehler, ikinci bağ değiştirme prosedürünü geçirdi.

Böylece, bir yıllık fiziksel rehabilitasyonu, geçen Eylül'de iptal edilen bir geri dönüş girişimini, bahar antrenmanına gecikmiş bir başlangıcı, uzun bir atış ilerlemesini ve Buehler'in Dodger'a tırmanmasıyla sonuçlanan altı gezili bir ikinci lig rehabilitasyon dönemini içeren neredeyse iki yıllık bir eziyet başladı. Pazartesi gecesi stadyum tümseği.

Roberts maçtan önce şunları söyledi: “Tekdüze olmaya başlıyor; bilirsiniz, aynı sıkıcı rutin, rekabet etmemek ve aslında hiçbir önemi olmayan oyunlara girmek.” “Kıdemli bir adam için bu zorlaşıyor ve zihin yoruyor.

“Fakat Walker'ın hâlâ hazırlanmaya ve tünelin sonundaki ışığı görmeye odaklanmış olması ve şimdi buradayız… Duyguları yönlendirdiği için onunla gerçekten gurur duyuyorum. Özellikle ikinciyi geçmek çok zor.”