Walker Buehler'in dönüşü cesaret vericiydi. Bunun üzerine inşa edebilir mi?

Uzaylı

New member
Dodger Stadyumu'ndaki görüşme odasında Walker Buehler'in sesi çelişkili görünüyordu.

Buehler, “Keşke daha iyi gidebilseydi” dedi.

Dışarıdaki koridorda, dirseğini iki kez onaran cerrahın yüzü gülüyordu.

Takım doktoru Neal ElAttrache, tıbbi açıdan bakıldığında, Buehler'in Pazartesi gecesi tümseğe dönüşünün büyük bir zafer olduğunu söyledi.

Peki ya Buehler, Dodgers'ın Miami Marlins'e karşı kazandığı 6-3'lük galibiyetin ilk iki vuruşunda emek harcadıysa?

Peki ya eski All-Star oyuncusu kazanılmış üç koşuyla suçlanırsa?

Peki ya yüksek atış sayısı onu yalnızca dört atıştan sonra oyundan çıkmaya zorladıysa?

ElAttrache, “Bugün gösterdiği şey, dirseğinin arkasında tam işlev performansına sahip olduğuydu” dedi.

Kobe Bryant ve Tom Brady gibi süperstarları ameliyat eden ElAttrache, güçlendirilmiş Buehler'in saatte 97,6 mil hızla ilk vuruşta nasıl hızlı top attığına dikkat çekti.

Teknik direktör Dave Roberts maçtan önce Buehler'in 23 aydaki ilk büyük lig maçında 96-97 mil/saat hıza ulaşmasını beklemediğini ancak eski All-Star'ın 96 mil/saat veya daha hızlı 13 atış yaptığını söyledi.

ElAttrache, “Sanırım bu gece ona ihtiyacı olduğunda orada olduğunu kanıtladı” dedi.

ElAttrache, Buehler'in üçüncü ve dördüncü vuruşlarda Marlins'i geride bırakması karşısında daha da cesaretlendi.

ElAttrache, “Kırılan toplardan bazılarının şekli yıkıcıydı, kuzeyden güneye düşüyordu” dedi. “Bu, tendonun sağlıklı olduğunu gösteriyor çünkü onu bu şekilde döndürmek için o sağlıklı tendona ihtiyacınız var.”

ElAttrache, bu iki vuruşun Buehler'in nasıl yeniden etkili olabileceğine dair bir fikir verdiğini söyledi.

94-95 mph aralığında hızlı toplar atarak.

Eğri topunu, kaydırıcısını ve değişimini karıştırarak.

Ara sıra geriye ulaşıp saatte 97 veya 98 mil hızla bir ısıtıcı teslim ederek.

ElAttrache, “Yerleştiğinde gerçekten çok kaliteli sahalar sergiledi” dedi.

Buehler'in Philadelphia Phillies veya Atlanta Braves'e değil, Marlins'e karşı oynadığını belirtmek gerekir.

Bazı takımların kaybetmeye hazır olduğu bir ligde bile Marlins ne kadar berbat olduklarıyla öne çıkıyor. Pazartesi gecesi aldıkları yenilginin ardından 15½ maç gerideydiler; bu, ana ligdeki herhangi bir takım arasında en büyük eksiklikti.

ElAttrache yine de iyimserdi.

Buehler'in 2022 sezonunda takımdan ayrılmasından birkaç ay sonra ElAttrache, daha önce yedi yıl önce onardığı ulnar kollateral bağını değiştirdi. Ayrıca Buehler'in derin fleksör ve pronator tendonlarını da ameliyat etti ve dirseğindeki kalsiyum birikintisini aldı.

Sadece büyük liglere geri dönmek bile önemli bir dönüm noktası oldu. Ancak ElAttrache onun sıradan bir atıcıdan daha fazlası olabileceğinden umutluydu. Buehler de öyleydi.

Bu Dodgers için küçük bir mesele değil.

Buehler'in All-Star formunu yeniden keşfetmesi ve Tyler Glasnow'u rotasyonun zirvesine taşıması, Dodgers'ın Dünya Serisi favorileri statüsünü sağlamlaştıracak.

Sakatlanmaya eğilimli Glasnow'un tekrar düşmesi veya Yoshinobu Yamamoto'nun sezonun son aşamalarında yorulması durumunda Buehler'in tökezlemesi takımı savunmasız bırakabilir.

Buehler, “Sadece kazanmak istiyorum” dedi. “Benim için her zaman öyleydi [about] Bir maçı kazanmamız gerektiğinde diğer 25 adamın topa sahip olmak istediği bir adam olmak.”

Sağ elini kullanan kişi Glasnow ve Yamamoto'yu övdü. Kenarda kalan Clayton Kershaw ve Bobby Miller'ın rotasyona yeniden katılmasını sabırsızlıkla beklediğini söyledi.

“Ne kadar çok yeteneğe sahip olduğumuzdan, hepimizin ne kadar yakın olduğundan ve birbirimizi nasıl zorladığımızdan kaynaklanan pek çok iyi şey var” dedi. “Bunun için heyecanlıyım ve bunda bir dişli olmak istiyorum. Şu anda 1 numara olacağımı sanmıyorum [starter] bizim takımımızda ve bu benim için sorun değil. Ama kendimi bu sohbete daha da yakınlaştırmak istiyorum.

Pazartesi gecesi ilk adımdı.

Bir sonraki Pazar günü olacak. Dodgers, Petco Park'ta ikinci sıradaki San Diego Padres'e karşı üç maçlık seriyi tamamlayacak ve Buehler'in de sahaya çıkması planlanıyor.